bayrak

Yalova’ya Daha Büyük Hizmetler Gelecek

ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Kongresi’ne katılmak üzere geldiği Yalova’da, “Vatana hizmet yolunda milletle birlikte yürüyoruz” ifadelerini kullandı Gazi Mustafa Kemal’in emaneti olan Yalova’yı her alanda geliştirip kalkındırmak için 15 yılda 4 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini ifade eden ve şehre yapılan hizmetlerden örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde Yalova’ya daha büyük hizmetlerin geleceğini söyledi.

 

Türkiye’nin son 15 yılında hem geçmişin eksiklerini gidermenin, hem de geleceği inşa etmenin gayreti içinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimde 270 bin yeni dersliği ülkeye kazandırdıklarını, 584 bin öğretmen atadıklarını, 110 yeni üniversite açtıklarını ve yükseköğrenim yurtlarının kapasitesini 435 bin ilaveyle 617 bine çıkardıklarını hatırlattı.


Ancak bunu görmeyenlerin olduğunu ve ana muhalefet partisinin hiç görmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu parti liderinin ekonomide kaynak çeşitlendirmenin ne olduğunu bilmeyecek kadar cahil olduğunu söyleyerek, kamu-özel sektör ortaklığı ile yapılan eserleri belli süreliğine projeyi yapan firmaların işletmesine vererek zamanı nakde dönüştürdüklerini kaydetti.

Ana muhalefet partisi liderinin partisinin TBMM grup toplantısında, şahsına yönelik iftiralarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen kalkıp da Tayyip Erdoğan’ın ailesine leke süremezsin, yargıda hesabını vereceksin. Geliyor, gün yaklaşıyor, inşallah yargıda o hesabı vereceği gibi, bundan sonra atacağı iftiraların da onun boynuna nasıl dolanacağını görecek” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 15 yılda, 805 bin yeni konut inşa ettiklerini, 6100 kilometrelik bölünmüş yol uzunluğuna 19 bin kilometre eklediklerini, 83 olan tünel sayısına 229 tünel, 276 tane olan baraj sayısına 451 baraj, 105 olan hidroelektrik santral sayısına 510 tane daha ilave ettiklerini hatırlatarak, orman varlığını 1,5 milyon hektar artırdıklarını kaydetti. Verilen desteklerle Türkiye’yi, Avrupa’nın en büyük tarımsal ihracatçısı yaptıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi gerçek anlamda sosyal devlet hâline getirdiklerini ve sadece 2017 yılında 38 milyar liralık sosyal yardım bütçesi kullandıklarını açıkladı.

Bunların yanı sıra Marmaray, Avrasya Tüneli, hızlı tren hatları, Yavuz Sultan Selim ve Osman Gazi Köprüleri, Ilgaz Tüneli ve Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Hattı gibi dünya çapındaki pek çok projeyi de tamamladıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda İstanbul’da dünyanın en büyük havalimanını inşa ettiklerini ve havalimanın 2018’in sonuna doğru ilk etabının açılışını yapacaklarını açıkladı.

 

mini logo

www.e-yalova.com | Yalova'ya dair en güzel web portalı... Copyright © 2015 - 2019 | Tüm hakları saklıdır.

logo1

Makale Görünüm Sayısı
264988